Canlı Okey

Furkan     30-06-20     Genel     Canlı Okey     1406 Defa Okundu

Canlı Okey

Canlı Okey

Canlı okey, adından da anlaşılacağı üzere canlı olarak oynanan okeye denir. Canlı okey oyununda bilgisayarlara karşı değil gerçek kişilere karşı okey oynarsınız. Böylelikle oyunun tadını daha fazla alırsınız. İsterseniz eşli okey oyunlarına da katılarak yeni arkadaşlıklar edinebilirsiniz. Eş zamanlı olarak gerçekleşen bu oyunda diğer kişiler ile birlikte oyun oynarken müzik dinleme şansına da sahipsiniz. Çünkü sitemize birkaç hafta önce radyo özelliğini ekledik. Bu radyo özelliği sizlerin bedava bir şekilde müzik dinlemenize olanak sağlayacak.

Okey oyunu, 106 taş ile oynanır. Bu taşlardan iki tanesi okey taşı, diğeri ikisi de gösterge taşı olarak anılır. Aynı zamanda bir de sahte okey vardır. Bu taş ise okey taşının bulunduğu sayıyı temsil eder. Örneğin okey taşı kırmızı 8 ve okey kırmızı 9 olarak belirlenmişse, burada sahte okey kırmızı 8 olarak düşünülebilir. Bu anlattıklarımız size biraz karışık gelse de oynadıkça hem ortama hem de oyuna alışacaksınız. Gözünüzü hiç korkutmayın. Çünkü okey oyunu oldukça basit ve eğlenceli bir oyundur.

Bu oyun hem zeka hem de takip gerektirir. Oyunun en önemli aşamalarından birisi de kesinlikle taş takibi yapmaktır. Eğer sizde bulunan ve beklediğiniz bir taş daha önce çıkmışsa o taşı beklemenin mantığı yoktur. Çünkü oyundaki taş sayısı bellidir. Her taştan oyunda iki adet bulunur. Örneğin iki adet sarı 5 veya iki adet mavi 4 vardır. Buradan da çıkarılacağı gibi eğer taş takibi yapıp iki adet sarı 5’i görmüşsek ve elimiz sarı 5’e bakıyorsa yapmamız gereken şey elimizi bozmak olmalıdır. Çünkü artık bu taş bize gelemez.

Ücretsiz Okey Ortamı

Sıcak ve kaliteli bir ortamda ücretsiz okey oynamanın tadı bir başkadır. Tabi bu lezzeti arttıracak bir de okey ortamı bulunur. Sitemizdeki okey ortamı oldukça kaliteli ve güzel bir ortamdır. Bu ortam sayesinde sizler de okey oynarken yeni arkadaşlıklar edinebilir veya eşli okey oyunlarına birlikte girebilirsiniz. Müzik dinlemek içinse radyoyu açabilir ve hep beraber canlı okey ortamında ücretsiz müzik dinleyebilirsiniz. Hem de bunların hepsini ücretsiz okey ortamı sayfamıza girerek tek kuruş dahi ödemeden yaparsınız.

Şu konular da ilginizi çekebilir:

Okey Oyun Kuralları


 Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir