Samsun Okey Oyna

Furkan     08-06-20     Genel     Samsun Okey Oyna     1539 Defa Okundu

Samsun Okey Oyna

Samsun Okey Oyna

Samsun ili nüfus olarak Karadeniz’de en fazla kişinin yaşadığı şehirdir. Karadeniz’in en kalabalık şehri olmasına rağmen Türkiye’de on altıncı en kalabalık şehirdir. Samsun, Kurtuluş Savaşı zamanlarında ve Cumhuriyet dönemlerinde de oldukça stratejik ve önemli bir konum olmuştur. Samsun’da yaşayan veya Samsunlu olan kardeşlerimize özel Samsun okey oyna sayfamız artık aktif. Bu sayfa ile sizler de en güzel okey oyunlarını oynayabileceksiniz.

Bedava okey oynamanın keyfi okeyegel.net ile yaşanıyor. Artık oyun oynamak için ücret ödeme zamanları sona erdi. Gazozuna da olsa sizlerden hiçbir şekilde para talep etmiyoruz. Tek yapmanız gereken oluşturduğumuz kayıt sayfasına girerek ücretsiz bir şekilde herhangi bir özel bilgi ya da istekte bulunmadan üyelik formumuzu doldurmak ve oyuncularımızın arasına katılmak. Okeyegel ailesi olarak sizleri aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız. Hemen samsun okey oyna sayfamızdaki samsun okey odaları kategorisine girin ve okey oynamanın keyfini bir an önce yaşamaya başlayın.

Samsun Hakkında Genel Bilgiler

Samsun okey oyna sayfamıza girerek okey oynamak isteyen Samsunlu veya Samsun’da yaşayan kardeşlerimiz için Samsun ile ilgili bazı tanımlar ve bilgilendirmeler yapacağız. Samsun’un Karadeniz’in en kalabalık ili olduğunu söylemiştik. Ancak Samsun’un özellikleri tabi ki bununla sınırlı değil. Mükemmel bir sahil şeridine ve kaliteli insanlara sahip Samsun, ülkemizin en güzide şehirlerinden biridir. Bu güzide şehirde yaşayan insan sayısı 2019 sayımlarına göre 1.348.000 olarak belirlenmiştir. Samsun’un nüfusu %49.60 erkek ve %50.40 kadın olarak belirlenmiştir.

Samsun ili gelişmiş bir il olduğu için diğer Karadeniz şehirlerine göre daha çok üretim ve tüketim vardır. Ancak halkın bir kısmı yine diğer şehirlerde olduğu gibi tarım ve hayvancılık faaliyetleri ile uğraşmaktadır. Samsun’da toplamda 17 adet ilçe bulunmaktadır. Bu ilçelerden en kalabalığı 338 bin nüfusu ile İlkadım ilçesidir. Tüm ilçeleri şu şekilde sıralayabiliriz: İlkadım, Atakum, Bafra, Canik, Çarşamba, Terme, Vezirköprü, Tekkeköy, 19 Mayıs, Havza, Alaçam, Ayvacık, Kavak, Salıpazarı, Ladik, Asarcık ve Yakakent. Samsun şehrinin plaka kodu 55’dir.

Şu konular da ilginizi çekebilir:

Okey Oyun Kuralları


 Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir