Ücretsiz Okey Oyna

Furkan     07-06-20     Okey Salonları     Ücretsiz Okey Oyna     1626 Defa Okundu

Ücretsiz Okey Oyna

Ücretsiz Okey Oyna

Ücretsiz okey oyna sayfamıza girmeden önce size bazı bilgiler vermek istedik. Okey, en az 2 en çok 4 kişi ile oynanabilen bir tür masa/taş oyunudur. Tam 106 taş okey oyununa eşlik eder. Bu 106 taşın yanında kişi sayısı kadar da isteka vardır. Oyundaki temel amaç taşları belirli bir düzen içerisine getirerek toplamda 14 taşı tamamlayıp 15. taşı diğer kişilerden önce ortaya atmak ve oyunu bitirmektir.

Ortaya atılan taşın niteliği veya yaptığınız dizilim oyun puan anlamında fark yaratabilir. Örneğin okey taşını oyunu bitirmek için kullanırsanız normal oyuna göre 2 kat kazançlı hale gelebilirsiniz. Aynı şekilde çifte giderek oyun bitirmek de size 2 kat avantaj sağlayacak bir diğer unsurdur.

Ücretsiz okey oyna sayfamızdaki oyunda taş takibi yapmak da taşların dizilimleri veya oyun bitirme şekliniz kadar önemli bir durumdur. Çünkü bir taşı boşuna bekliyor olma durumunuz var. Örneğin siz “Kırmızı 9” taşını bekliyorsunuz ve bu taş gelince oyunu bitirebileceksiniz. Ancak eğer taşlara dikkat etmediyseniz yani taş takibi yapmadıysanız bu taş çoktan daha önce atılmış olabilir. Yani bu taşı ne kadar beklerseniz bekleyin hiçbir şekilde taş size gelmeyecek. Çünkü çoktan oyundan ayrılmış. Bu yüzden okey taktikleri oyun için çok büyük bir önem kazanıyor.

Okeyin genel mantığından ve bazı okey taktiklerinden bahsettiğimize göre sıra okey oynamanın en kolay ve zahmetsiz yoluna geldi. Okey günümüzde daha çok internet ortamına taşınmış bir oyundur. Mobil okey oyunu birçok kişi tarafından cep telefonları kullanılarak oynanmaktadır. Ancak bazı sitelerde okey oynamak için belirli ücretler ödemeniz istenebilir. Bizi asla bu sitelerle karıştırmayın.

Bedava Okey Oyna

Okeyegel.net ailesi olarak sizlere ücretsiz okey oyna sayfamız ile birlikte bedava okey oynama şansını sunuyoruz. Artık sizler de herhangi bir ücret ödemek zorunda kalmadan tamamen ücretsiz olarak sitemizden okey oyununuzu kolaylıkla oynayabileceksiniz. Sitemize üye olmak da oldukça basit. Üye olma sayfamıza girin ve kısa cevapları soruları yanıtlayın. Kendinize bir isim ve şifre belirleyerek oyun oynamaya başlayın. Okeyegel ile okey oynamak işte bu kadar basit. Hemen siz de aramıza katılın ve yepyeni macera dolu oyunlara birlikte atılalım.

Şu konular da ilginizi çekebilir:

Okey Oyun Kuralları


 Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir